wysokonakładowa produkcja płyt

Tłoczenie płyt CD, DVD jest najczęściej wybieraną metodą produkcji płyt dla nakładów od 500 szt. Produkcje w niższych nakładach realizowane są przez kopiowanie.

Master

Wykonanie matrycy.

Tłoczenie

Wytłoczenie płyt.

Nadruk

Nadruk na płytach.

Gotowa płyta

Wszystko w cenie.


Cenniki

Tłoczenie płyt CD oraz DVD wykonywane jest od nakładu 500 szt, jednak najkorzystniejsza cena jest od nakładu 1.000 sztuk.

Przy nakładach mniejszych niż 500 szt. proponujemy kopiowanie materiału na płytach z indywidualnym nadrukiem. Kopiowanie jest również alternatywą dla tłoczenia jeśli istotny jest krótki termin realizacji pracy.


Cennik tłoczenia płyt CD DVD (łącznie z nadrukiem)

nakład płyty CD płyty DVD
500 1,78 zł 2,00 zł
1000 1,30 zł 1,45 zł
2000 1,10 zł 1,30 zł
3000 0,95 zł 1,15 zł
5000 0,90 zł 1,00 zł
10000 0,85 zł 0,95 zł

Podane ceny nie zawierają podatku VAT. Podane ceny zawierają wykonanie matrycy, wyprodukowanie płyty oraz nadruk na płycie.


Łatwe zamawianie

po naciśnięciu na ikonkę przy danym nakładzie - znajdziesz się na stronie gdzie zamówisz produkt.


Pobierz cenniki:

Możesz także pobrać cennik w pliku pdf zawierający oprócz tłoczenia także różne warianty opakowań płyt CD / DVD, m.in. digipacki, ecopacki, propacki, koperty kartonowe,pudełka plastikowe, okładki, książeczki, itp. pobierz cennik


Ogólne informacje


Płyta CD została opracowana i wdrożona przez firmę Philips. Cyfrowa technologia zapisu, podwójna warstwa zabezpieczająca oraz brak kontaktu urządzenia odczytującego (lasera) z powierzchnią płyty, pozwalają uzyskać nośnik o wysokiej jakości i trwałości.

Oferujemy możliwość produkcji płyt CD oraz DVD we wszystkich istniejących standardach zapisu. Najpopularniejsze z nich to:

 • CD-ROM - prezentacje, programy, pliki komputerowe (do 700 MB),
 • CD-Audio - dźwięk w wysokiej jakości (20 Hz - 20 kHz) (do 80 min.),
 • CD-Video (V-CD) - video w formacie MPEG-1 (do 80 min),
 • CD-Extra - połączenie dwóch formatów CD-ROM i CD-Audio,
 • DVD-ROM - prezentacje, programy, pliki komputerowe (do 4,7 GB dla płyt jednowarstwowych lub 8,5 GB dla dwuwarstwowych),
 • DVD-Video - pliki filmowe video (do 4,7 GB dla płyt jednowarstwowych lub 8,5 GB dla dwuwarstwowych).

Płyta może mieć różne kształty:

 • standardowa wielkość - średnica płyty 12 cm (płyta CD - zapis do 79:55 min lub 700 MB; płyta DVD - zapis do 4,7 GB),
 • mini CD - średnica płyty 8 cm (zapis do 21:00 min. lub 200 MB),
 • mini DVD - średnica płyty 8 cm (zapis ok. 1 GB),
 • CD wizytówka - płyta w kształcie prostokąta o wymiarach ok. 60 × 85 mm (zapis 20 MB lub 50 MB),
 • płyty kształtowe - np. w formie logo (zapis uzależniony od kształtu). Płyty kształtowe należy traktować bardziej jako niestandardowy gadżet i nie jest zalecane ich stosowanie z czytnikach, ponieważ mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Technologia tłoczenia płyt CD DVD


Premastering
tłoczenie CD DVD

Jest to pierwszy etap produkcji płyty. W przypadku plików komputerowych jest to po prostu zgranie całości materiału na jedną płytę - każdy jest w stanie to wykonać samodzielnie. W przypadku przygotowania do tłoczenia materiału muzycznego premastering najczęściej polega na wyrównaniu poziomów nagrań, odszumianiu, tworzeniu "klimatu" nagrania. Prostu premastering można wykonać samodzielnie korzystając z wbudowanych funkcji programów nagrywających. Częściej premastering wykonują realizatorzy dźwięku w studiach nagrań.

Efektem premastaringu jest "płyta wzorcowa" dostarczana następnie do tłoczenia. Zapis płyty CD / DVD w nagrywarce, powinien być wykonany z możliwie małą prędkością, co pozwoli uniknąć błędów powstających przy nagrywaniu z dużą prędkością. Sama nagrywarka oraz program ją obsługujący także mają wpływ na jakość nagrania na płycie.

Zalecane jest, aby płyta wzorcowa przed przekazaniem jej do tłoczenia została sprawdzona na różnych komputerach lub odtwarzaczach. Dzięki temu można samodzielnie zauważyć i wyeliminować błędy merytoryczne znajdujące się na płycie.


Matryca
tłoczenie płyt - matryca

Jeden z najważniejszych etapów produkcji. Od właściwie wykonanej matrycy (zwanej także glass-masterem) zależy cała produkcja. Pomieszczenia, w których przygotowywane są matryce spełniają normy najwyższej klasy laboratoriów i mogą być porównywane jedynie z tymi, gdzie wytwarzane są mikroprocesory oraz farmaceutyki. Na poszczególnych etapach przeprowadzana jest kontrola jakości.

Matryca wykonywana jest na specjalnym szklanym krążku o wysokiej odporności na zmianę wymiarów. Nakładana jest emulsja światłoczuła, a następnie w specjalistycznym urządzeniu w sposób laserowy nanoszony jest obraz spirali z danymi. Spirala ma grubość ok. 1 mikrometra (czyli 12 razy mniej niż ludzki włos!). Następne etapy to wywołanie oraz trawienie. Na matrycy pojawia się obraz spirali z danymi.

Każda matryca jest sprawdzana przez laser-tester. Jego zadaniem jest wychwycenie wszelkich niezgodności z ogólnymi normami zapisu. Jeżeli cały proces przebiegł bez zakłóceń i matryca jest w 100% zgodna z materiałem na płycie wzorcowej, metodą galwaniczną matryca pokrywana jest warstwą aluminium.


Tłoczenie płyt CD DVD
tłoczenie płyt

Cały proces tłoczenia płyty jest sterowany i kontrolowany komputerowo. Płyty CD tłoczone są na wysokowydajnych, dokładnych wtryskarkach, na których granulat poliwęglanu pod bardzo wysokim ciśnieniem formowany jest w krążek, na którym z jednej strony jest odciskana matryca, zawierająca obraz spirali z danymi.

Po wytłoczeniu, krążek jest metodą próżniową metalizowany a następnie pokrywany warstwą lakieru ochronnego, którego zadaniem jest zabezpieczenie aluminium przed utlenieniem.

Na koniec przeprowadzany jest test jakościowy - losowe odbicie światła lasera w kilku milionach punktów na płycie. Jeżeli wynik testu jest pozytywny, płyta jest wysokiej jakości produktem. Cykl produkcji jednej płyty trwa ok. 3 sekund.


Nadruk na płycie
nadruk na płytach

Nadruk na płytach tłoczonych - w zależności od projektu oraz potrzeb - może zostać wykonany metodą offsetową lub techniką wysokorozdzielczego sitodruku.

Nadruki offsetowe standardowo wykonywane są w 5 kolorach (biały podkład + CMYK), opcjonalnie możliwe jest wykorzystanie dodatkowego 6. koloru z palety Pantone drukowanego dodatkowo na 6 stacji sitodrukiem.

Nadruki sitodrukowe wykorzystywane są przy projektach zawierających kilka kolorów Pantone. Jeszcze kilka lat temu wszystkie nadruki, także pełnokolorowe, wykonywane były sitodrukiem, obecnie projekty w kolorystyce CMYK drukowane są offsetem. Nadruki sitodrukowe drukowane kolorami Pantone w 100% kryciu charakteryzują się idealnie gładką powierzchnią oraz ostrymi wszystkimi krawędziami.

Nadruki wykonywane są przy użyciu najlepszych gatunkowo farb. Płyta bezpośrednio po zadruku jest gotowa do użytku, nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia powierzchni druku


Opakowania do płyt
opakowania do płyt

Wykonane płyty możemy dostarczyć bez opakowania (tzw. szpindel) lub w dowolnie wybranym opakowaniu.

W naszej ofercie m.in.: różne rodzaje digipacków i ecopacków (niskie 4P, 6P, wysokie A5, na jedną lub dwie lub trzy płyty, standardowe, z nacięciami lub kieszonkami na książeczkę, itp.), koperty kartonowe, pudełka standardowe CD-BOX, pudełka slim, pudełka DVD-BOX, pudełka DVD-slim, druk okładek oraz książeczek do pudełek plastikowych oraz ecopacków i digipacków, koperty foliowe, papierowe, ...

Oferujemy również usługi wykonania projektów graficznych, konfekcjonowania oraz foliowania gotowych produktów.

Sprawdź dostępne rodzaje opakowań


Płyty dostarczane naszym Klientom, wyprodukowane są zgodnie z surowymi normami jakościowymi.

Porównanie tłoczenia i kopiowania - zobacz co wybrać

Jak przygotować materiał

Dostarczony materiał jest powielany 1:1 - przygotuj materiał dokładnie tak, jak chcesz aby był wyprodukowany cały nakład

Przy realizacji tłoczenia prosimy dostarczyć materiał na jeden z dwóch sposobów:

 • płyta wzorcowa przesłana kurierem / pocztą na adres naszej firmy lub dostarczona osobiście - płyta wzorcowa jest powielana 1:1
 • obraz płyty zapisany na serwerze FTP (+ suma kontrolna MD5 do pliku z obrazem płyty) zapisany w formacie:
  • przy płycie CD-Audio: NRG lub DDP 2.0
  • przy płycie CD / CD-ROM / VCD: NRG lub ISO
  • przy płycie DVD / DVD-ROM / DVD-Video: NRG lub ISO
  • Obraz płyty można zamieścić w sieci korzystając z serwisów Wetransfer, Dysk Google, Dropbox, itp. lub możemy wygenerować konto na naszym serwerze FTP i wówczas można zamieścić obraz korzystając z protokołu FTP.

zobacz więcej informacji na temat przygotowania materiałów do tłoczenie płyt


Pamiętaj:

 • pośpiech nie jest dobrym doradcą - przed dostarczeniem płyty wzorcowej do tłoczenia sprawdź czy nagrałeś właściwy materiał i czy płyta poprawnie się odtwarza. Sprawdź ją na różnych czytnikach.
 • nigdy nie nagrywaj obrazu płyty na płytę - jeśli przekazujesz materiał jako obraz płyty - zapisz go na serwerze FTP; jeśli przekazujesz do tłoczenia płytę - na niej musi być nagrany właściwy materiał - płyta służy jako wzorzec do wykonania matrycy.