najczęściej wybierane opakowania do płyt

Digipack 4P to obecnie najczęściej wybierane opakowanie do płyt muzycznych. Pełnokolorowy druk, uszlachetnienie folią błysk lub mat do wyboru (w cenie podstawowej), wysoka jakość wykonania.


Wysoka sztywność

Karton Arktika 300g

Szybka realizacja

wiemy, jak ważny jest czas

Full kolor CMYK

Druk pełnokolorowy

Uszlachetnienie

Folia błysk lub mat bez dopłat

Specyfikacje, szablony

pobierz specyfikację
pobierz szablony

Błędy w projektach

unikaj najczęściej popełnianych błędów


Cennik

W cenie podstawowej - bez względu na zamawiany nakłady: druk na kartonie Arktika 300g oraz uszlachetnienie folią błyszczącą lub matową w cenie podstawowej bez żadnych dopłat.


digipack 4P

Cennik Digipack 4P standard

nakład Cena opakowania
druk FULL kolor
+ folia błyszcząca lub matowa
Opcje dodatkowe
folia matowa +
lakier wybiórczy
folia aksamitna
Soft Touch
zadruk wewn.
grzbietu
3000 szt.
Zamów
1,85 zł1,00 zł0,80 zł0,50 zł
500 szt.
Zamów
2,00 zł1,20 zł0,80 zł0,60 zł
1000 szt.
Zamów
1,95 zł1,10 zł0,80 zł0,50 zł
2000 szt.
Zamów
1,90 zł1,00 zł0,80 zł0,50 zł
25 szt.
Zamów
6,50 zł---
50 szt.
Zamów
4,00 zł---
100 szt.
Zamów
2,70 zł1,80 zł0,80 zł0,60 zł
200 szt.
Zamów
2,50 zł1,50 zł0,80 zł0,60 zł
300 szt.
Zamów
2,30 zł1,40 zł0,80 zł0,60 zł
400 szt.
Zamów
2,20 zł1,30 zł0,80 zł0,60 zł

Podane ceny nie zawierają podatku VAT. Podane ceny zawierają koszt digipacka wraz ze wskazanym rodzajem uszlachetnienia.

Informacje dodatkowe

Wykonujemy digipacki oraz ecopacki w kilkudziesięciu wariantach, z kieszonkami, nacięciami, itp.

Wszystkie digipacki drukujemy na przemysłowych urządzeniach, które doskonale obsługują druk na kartonie. Zastosowanie wysokiej klasy kartonu Arktika 300g z białym spodem, zapewnia najwyższą jakość produktu oraz pozwala na uzyskanie wysokiej sztywności opakowania.

Uszlachetnienie bez dopłaty

Trwałość oraz odporność na zabrudzenia, czyli w efekcie przedłużenie żywotności opakowania, zdecydowanie zwiększa zastosowana na powierzchni folia. U nas bez żadnych dopłat masz do wyboru uszlachetnienie folią błyszczącą lub matową. Arkusz po wydrukowaniu powlekany jest cienką warstwą folii błyszczącej lub matowej.

Opcjonalne możliwości uszlachetnienia

Opcjonalnie możesz także wykorzystać połączenie folii matowej z lakierem wybiórczym - wybrane elementy pokrywane są lakierem, przez co zdecydowanie wyróżniają się na matowym tle. Lakier wybiórczy szczególnie jest efektowny przy ciemnych projektach graficznych.

Kolejną możliwością jest wyjątkowe uszlachetnienie opakowania folią aksamitną Soft Touch z matowym wykończeniem oraz dodatkowym efektem w momencie dotknięcia.


Zadruk wewnętrznego grzbietu

Dodatkowo możesz wykorzystać także opcję zadruku wewnętrznego grzbietu. Standardowo wewnętrzny grzbiet nie jest zadrukowany, pozostają tam paski w kolorze kartonu (my stosujemy karton Arktika 300g z białym spodem). Zadrukowanie arkusza po drugiej stronie pozwala uniknąć tych białych pasków, jednakże należy pamiętać, że jeśli w miejscu grzbietu znajduje się zdjęcie, szczegółowa grafika, itp. może nastąpić niedokładne spasowanie stron standardowo drukowanych z wewnętrznym grzbietem. Kolorystyka wewnętrznego grzbietu może być także nieznacznie inna niż uszlachetnionej powierzchni digipacka.


Druk na brązowym kartonie EKO

Każdy z rodzajów digipacków oraz ecopacków możemy wydrukować na brązowym kartonie Kraftliner 300g. Standardowo druk odbywa się w pełnym kolorze CMYK. Mamy także możliwość wykorzystać dodatkowy kolor biały i drukować albo samym białym kolorem, albo kolorem białym + full kolor CMYK.

więcej na temat digipacków EKO


Tacka na kartę

W każdym digipacku możemy zamiast tacki na płytę zastosować tackę na kartę. Można do niej włożyć wszystkie produkty o kształcie zgodnym z wymiarami karty kredytowej, m.in.:

 • pendrive w kształcie karty kredytowej,
 • kartę kredytową,
 • kartę stałego klienta, kartę podarunkową, kartę lojalnościową,
 • wejściówkę, bilet,
 • legitymację studencką (doskonałe rozwiązanie dla renomowanych uczelni),
 • itp.

więcej na temat digipacków na KARTĘ

Jak przygotować projekt graficzny

 1. Pobierz właściwe specyfikacje techniczne i szablony
 2. Przygotuj pliki zgodnie z informacjami zawartymi w specyfikacjach. Szczególnie istotne jest aby rozmiar był dokładnie taki jak podany w specyfikacji (łącznie ze spadami).
 3. Nie zostawiaj zarysu szablonu digipacka w przesyłanym projekcie
 4. Nie zostawiaj naniesionej płyty na projekt digipacka
 5. Nie są nam potrzebne żadne zaznaczenia cięcia, bigowania, itp. Każdy otrzymany plik jest montowany na naszych arkuszach, tak aby można maksymalnie zautomatyzować pracę,
 6. Wszystko co przesyłasz w pliku - w zamierzeniu ma być drukowane.
 7. Jeśli będziesz korzystał z opcji lakieru wybiórczego - przygotuj oddzielny plik na lakier dokładnie w tych samych wymiarach co rozmiar opakowania. Miejsca, które mają zostać pokryte lakierem w projekcie muszą być czarne. Miejsca nie lakierowane zostaw białe. Pamiętaj, że przy lakierze wybiórczym są pewne ograniczenia technologiczne:
  • minimalna grubość linii lakieru to 0,35 mm
  • pasowanie lakieru względem wydruku to ok. +/-1 mm (co praktycznie uniemożliwia lakierowanie drobnych liter)
  za to lakier doskonale nadaje się do lakierowania dużych logotypów, dużych napisów, do wykorzystywania lakieru jako dodatkowy kolor, gdzie nie są lakierowane obiekty wydrukowane, ale lakier stanowi dodatek uatrakcyjniający cały projekt graficzny,
 8. Prześlij pliki w jednym z formatów:
  • *.pdf - fonty zamienione na krzywe, kolorystyka CMYK, bitmapy wykorzystane w pliku min. 300 dpi
  • *.tif - CMYK rozdzielczość 300 dpi (lub w przypadku istotnych drobnych elementów 600 dpi), spłaszczony do jednej warstwy, zalecane włączenie podczas zapisu kompresji LZW
 9. Dużo informacji na temat przygotowania projektów graficznych, najczęściej popełnianych błędów znajdziesz na stronie.
 10. Prześlij pliki z projektami mailem lub zapisz na serwerze FTP

Przykładowe realizacje

Poniżej zamieściliśmy przykładowe zdjęcia zrealizowanych digipacków - w rożnych wariantach.digipack, digipacki okolicznościowe na USB/CD/DVD - Komunia, Ślub, Chrzest